Žatec
735 908 205
info@erazim.cz

Jana Kocureková

svobodná demokratická škola

Kdo jsem

To je pro mě někdy těžké jednoznačně odpovědět, protože rolí v životě, které můžu pojmenovat, mám hodně. Vnímám se být ženou, mámou sebeřízeného domškoláka, manželkou, přítelkyní, asistentkou, člověkem a věčnou studentkou. Ráda vařím a peču, miluju knihy, zvířata, přírodu, hudbu a sebeřízený život.

Co v Erazimu dělám

Začínám a budu dělat všechno, co bude potřeba. Jsem u zrodu žateckého Erazimu. Budu s dětmi, budu v kanclu, v kuchyni a tak. Budu člověkem.

Proč chci pro Erazim pracovat

Protože chci být u zrodu další školy, kde na děti není vyvíjen tlak. Vnímám Erazim jako místo, kde každý může být sám sebou. Místo, kde mohou děti rozhodovat o svém vzdělávání.

Co mám profesně za sebou

Od loňského roku pracuji jako asistentka pedagoga ve speciální třídě základní školy pro žáky se střední až těžkou mentální retardací a momentálně zároveň začínám v žateckém Erazimu.

Po zakončení střední školy se ze mě stala kancelářská krysa, pak jsem dělala v nehtovém studiu „nehtařku“ a lektorku rekvalifikačních kurzů. Na dva roky jsem odletěla do Irska zjistit, co je to svobodný život. Po návratu zpátky do ČR jsem se přes administrátorku hypermarketu a následně HR referentku ve státním podniku propracovala mateřstvím k sebeřízenému životu a otevřela rodinné centrum, jehož součástí byla svobodná školka a dětská skupina. A tím jsem se vrátila ke svému dětskému snu být učitelkou. I když teď pozici učitelky vnímám zcela jinak, protože i učitelka je člověk.